top of page

Catro candidaturas buscan facerse coa Alcaldía de Lalín

Os candidatos son José Crespo (PP), Rafael Cuiña (CxL), Alba Forno (PSOE) e Francisco Vilariño (BNG)


Laura Moure/Lalín

Consistorio de Lalín.

Son catro as candidaturas que aspiran a facerse coa Alcaldía de Lalín. A do PP está encabezada polo actual mandatario José Crespo. Compromiso por Lalín volve apostar polo Rafael Cuiña, quen foi rexedor neste municipio dende o 2015 e 2019 formando parte dun cuatripartido. Francisco Vilariño volverá liderar o BNG e desta volta, o PSOE está encabezado por unha nova candidata: Alba Forno, que na actualidade é concelleira da oposición.


Tal e como publicou o 26 de abril o Boletín Oficial da Provincia de Pontevedra estas son as catro listas de Lalín:


  • Candidatura núm.: 1. PARTIDO POPULAR (PP)

José Crespo.

1. JOSÉ CRESPO IGLESIAS

2. MARIA PAZ PEREZ ASOREY

3. BEATRIZ CANDA RODRIGUEZ

4. PABLO AREAN GONZALEZ

5. BEGOÑA BLANCO BLANCO

6. AVELINO SOUTO ROZADOS

7. NOELIA SEIJAS OTERO

8. JOSE CUÑARRO TORRES

9. MARCOS MARIÑO GARCIA

10. RAQUEL LORENZO FERNANDEZ

11. MARIA DEL CARMEN FERNANDEZ LAMELA

12. MARIA CARMEN CANDA LARROY

13. JAVIER CARBALLUDE ITURBURUA

14. MARIA VILA BATAN

15. JUAN CRISTOBAL DAFONTE DIEGUEZ

16. ANTONIO FERNANDEZ FERNANDEZ

17. PABLO FERRADAS MADRIÑAN

18. MARIA DEL CARMEN ABELEDO LOPEZ

19. DAVID SANDA OJEA

20. ANA BELEN ALVARELLOS CAMPOS

21. ROMÁN RODRÍGUEZ GONZÁLEZ


SUPLENTES

1. PIEDAD REBOREDO FERNANDEZ

2. SERGIO QUINTEIRO VARELA

3. MARIA JESUSA RODRIGUEZ FERNANDEZ

4. ALEJANDRO PENALTA MUIÑOS

5. MARIAN MANEA

6. EVA FUENTES SENRA

7. PABLO RIELO FERNANDEZ

8. MARIA JOSE SENANDE MEIJOME

9. PATRICIA PAJARO LAMAS

10. JOSE ANTONIO VARELA QUINTELA


Candidatura núm.: 2. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA-PSOE (PSdeG-PSOE)

Alba Forno.

1. ALBA FORNO CRESPO

2. ÁNGEL ÁLVAREZ GARCÍA

3. MARIO LÓPEZ GONZÁLEZ

4. MARIA LUZ IGLESIAS COBAS

5. MARÍA NORMA FERNÁNDEZ RODRÍGUEZ

6. IVÁN GORDEDO SÁNCHEZ

7. ANTÓN BLANCO VILARIÑO. (INDEPENDIENTE)

8. EVA GONZÁLEZ BLANCO

9. LAURA NERCELLAS GARCÍA

10. JUAN JOSÉ TABOADA SEGADE

11. ADRIANA VIZ FERNÁNDEZ

12. DIEGO IGLESIAS IGLESIAS

13. MARTA LÁZARA FONTAO

14. NICOLÁS MARÍA GONZÁLEZ CASARES

15. MARÍA ISABEL FERNÁNDEZ MURADAS

16. JUAN MANUEL JUSTICIA SANTALLA

17. LÚA SÁNCHEZ VARELA

18. MANUEL MIGUELEZ MONTOTO

19. JOSÉ ARMANDO CRISTÓBAL FERNÁNDEZ VÁZQUEZ

20. CELIA ALONSO CARAMÉS

21. ROMÁN SANTALLA AGRA


SUPLENTES

1. MANUEL MARÍA GONZÁLEZ ALLER

2. MARÍA RODRÍGUEZ MARTÍNEZ

3. GERARDO JOSÉ FENTANES RODRÍGUEZ

4. ANA ASOREY VALES

  • Candidatura núm.: 3. COMPROMISO POR GALICIA (CxG)

Rafael Cuiña.

1. RAFAEL LUIS CUIÑA APARICIO

2. TERESA VARELA FISTEUS

3. IRIA FERNÁNDEZ GONZÁLEZ

4. MIGUEL ANGEL MEDELA DOBARRO

5. JOSE TITO FERNÁNDEZ LAMAS

6. CARMEN SANTOS RODRÍGUEZ

7. JOSE MANUEL FERNÁNDEZ TABOADA

8. ANA BELÉN VARELA SOTO

9. FERNANDO FÉLIX VILARIÑO MONTOTO

10. JOSÉ ÁNGEL SILVA FERRADÁS

11. ANA BELÉN MARIÑO TABOADA

12. JOAQUÍN VILLANUEVA BARROS

13. HORTENSIA RIELO SÁNCHEZ

14. UXÍA FERRADÁS FERNÁNDEZ

15. JAVIER IGLESIAS OTERO

16. JOSÉ LUIS ABELEDO RIVAS

17. PAULA FERNÁNDEZ PENEDO

18. SANTIAGO CASTRO VILLAR

19. GUADALUPE RIOS BLANCO

20. JAVIER GARCIA GONZÁLEZ

21. RAMÓN CUIÑA CRESPO


SUPLENTES

1. IVÁN FERNÁNDEZ PORTELA

2. ANA GIL LAMELA

3. LAURA LÓPEZ VERDE

4. MARIA AMPARO FERNÁNDEZ REBOREDO

5. JAVIER GONZÁLEZ VALES

6. JOSÉ MANUEL GONZÁLEZ RODRÍGUEZ

7. MARIA DEL CARMEN APARICIO RODRÍGUEZ

8. MARIA PILAR BLANCO GONZÁLEZ

9. RUBÉN DÍAZ RODRÍGUEZ


  • Candidatura núm.: 4. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

Francisco Vilariño.

1. FRANCISCO XAVIER VILARIÑO TABOADA

2. ARIADNA FERNÁNDEZ GONZÁLEZ

3. MANUEL CARBÓN TALLÓN

4. ANTÍA PAVÓN REINOSO

5. CRISTINA VILLAR CARRAL

6. ALEJANDRO GIL SILVA

7. ANTÍA PAZ IGLESIAS

8. JOSÉ MANUEL RODRÍGUEZ VARELA

9. SUSANA LÓPEZ CASAL

10. MARÍA DEL CARMEN FERNÁNDEZ SANMARTÍN

11. MANUEL AREÁN LÓPEZ

12. DIGNA FUENTES IGLESIAS

13. MANUEL GARCÍA GÓMEZ

14. LAURA SUÁREZ SUCASAS

15. FELIPE SOTO DATORRE

16. ANA MARÍA GONZÁLEZ IGLESIAS

17. MARÍA JESÚS GRANJA FONDEVILA

18. JOSÉ IGLESIAS SILVA

19. MARÍA ROCÍO DONSIÓN FERREIRO

20. MARCOS RODRÍGUEZ RAMOS

21. CONSUELO IGLESIAS FERNÁNDEZ


SUPLENTES

1. MIGUEL REBOREDO FERNÁNDEZ

2. TANIA JIMÉNEZ CANDA

3. FERNANDO PEREIRA FERNÁNDEZ

4. ALBA SUÁREZ SUCASAS

5. ROBERTO AGRA BUJÁN

6. ÓSCAR EDUARDO MARTÍNEZ RODRÍGUEZ

7. ANA MARÍA VILLANUEVA RIVEIRO

8. ÓSCAR FERNÁNDEZ NÚÑEZ

9. GUADALUPE NOVOA CARBALLUDE

10. AMADO LÓPEZ GUTIÉRREZ

0 comentarios

Comentários


IRS.gif
Copia de ¡TU Anuncio!.gif
Ecos_da_Comarca_neg.png
bottom of page